Read Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade by Steven Johnson Free Online


Ebook Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade by Steven Johnson read! Book Title: Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade
The author of the book: Steven Johnson
Edition: Äripäev
Date of issue: 2013
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 752 KB
City - Country: No data
Loaded: 1686 times
Reader ratings: 7.8

Read full description of the books:Trükipress, teleskoop, loodusliku valiku teooria, penitsilliin, internet – need kõik on suurepärased, geniaalsed ideed. Aga kust nad tulid? Millises keskkonnas sündisid? Kuidas genereerime murdelisi ideid, mis muudavad meie elu, ühiskonda ja kultuuri? Steven Johnsoni põnev, kohati lausa lummav analüüs tekitab lugejas kindla peale nii mõnegi ilmutusliku heureka-hetke.

Kust siis ikkagi tulevad head ideed? Johnson harutab üksipulgi lahti kultuurilise, bioloogilise ja ühiskondliku innovatsiooni ajaloo, sünteesides sealt kooruvate mustrite põhjal edu valemi. Mida enam me neid mustreid omaks võtame (näiteks oma õpiharjumustes ja hobide puhul või töökeskkonnas), seda paremini pääseme ligi oma täiesti hämmastavale võimele: innovaatilisele mõtlemisele. Mustrid on lihtsad, kuid neid järgides moodustub tervik, mis on suurem kui selle osade summa.

Johnsoni juhitud intellektuaalne turismireis viib meid seitsme võtmevaldkonnani, mida peame mõistma, et kasvatada oma loomingulisust. Näiteks peatükis „Vedelad võrgud” kirjeldatakse, et head ideed sünnivad, kasvavad ja puhkevad õide eelkõige paindlikus võrgulaadses keskkonnas (mõelge korallrifi hämmastavalt mitmekesisele ökosüsteemile või CERNi kiirendi kallal nokitsetavatele rahvusvahelistele töörühmadele!); peatükis „Aeglane aimdus” aga näidatakse, et head ideed ei teki mõttevälgatuse või ilmutusena, vaid pigem idanevad pika aja jooksul, enne kui lõpliku kuju võtavad (nt Darwini loodusliku valiku teooria, Tim Berners-Lee loodud World Wide Web); peatükist „Viga” aga saame aimu, kui paljud ajaloo suurimatest leiutistest on sündinud terve rea õnnelike vigade tulemusel (nt elektronlamp, penitsilliin, fotograafia, südamestimulaator).

Siin on mõned Johnsoni näpunäited, kuidas häid ideid esile kutsuda: minge jalutama, töötage oma aimduste kallal, pange kõik kirja (kuid hoidke oma töölaud sassis!), tervitage õnnelikke juhuseid, tehke loovaid vigu, tegelege mitme hobiga, järgnege seostele, laske teistel oma ideedele ehitada, laenake, taaskasutage ja taasleiutage. Mõnusat leiutamist!


Download Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade PDF Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade PDF
Download Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade ERUB Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade PDF
Download Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade DOC Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade PDF
Download Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade TXT Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade PDFRead information about the author

Ebook Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade read Online! Steven Johnson is the bestselling author of ten books, including Wonderland, How We Got to Now, Where Good Ideas Come From, The Invention of Air, The Ghost Map, and Everything Bad Is Good for You.
The founder of a variety of influential websites, he is the host and co-creator of the PBS and BBC series How We Got to Now. Johnson lives in Marin County, California, and Brooklyn, New York, with his wife and three sons.


Reviews of the Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade


LIAM

Frankly, double

SAMUEL

Why do you need to drive a phone?

ERIN

I never liked the book.

HARRISON

Phone number you need to drive to protect against robots. I wrote the number and downloaded without registering.

LACEY

Reality has surpassed expectations.
Add a comment
Download EBOOK Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade by Steven Johnson Online free

PDF: kust-tulevad-head-ideed-innovatsioon-lbi-aegade.pdf Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade PDF
ERUB: kust-tulevad-head-ideed-innovatsioon-lbi-aegade.epub Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade ERUB
DOC: kust-tulevad-head-ideed-innovatsioon-lbi-aegade.doc Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade DOC
TXT: kust-tulevad-head-ideed-innovatsioon-lbi-aegade.txt Kust tulevad head ideed : innovatsioon läbi aegade TXT